Čistenie vodovodných rozvodov

Vyčistíme rozvody pitnej vody

Odstráni nečistoty
z rozvodov

Zvýši kvalitu
pitnej vody

Odstráni z vody
nebezpečné baktérie

Môže zlepšiť zdravie
vašej rodiny

Tlakové prečistenie vodovodného potrubia

čistá voda pre vaše zdravie v domácnosti, prevádzke aj firme

Čistili ste už niekedy svoje prívody vodovodného potrubia? Mnohokrát je odpoveď – Nie, veď nám tečie čistá voda. Áno, to je pravda, avšak iba v prípade ak sú dodávky pitnej vody pod prísnym dohľadom a neustálymi kontrolami. Čo nemusí byť vždy tak, preto je dôležité vykonávať pravidelnú kontrolu a údržbu rozvodov pitnej vody.  Čistota pitnej vody však nespočíva len v jej priesvitnosti, to čo najviac dokáže ublížiť ľudskému telu je oku bežného človeka neviditeľné.

Prečo by som si mal nechať prečistiť a dezinfikovať rozvody pitnej vody, keď mi nezávadnú vodu dodáva vodáreň?

Jednoducho preto, že po čase dochádza k zanášaniu potrubných rozvodov a rovnako tomu je aj v prípade vodovodného potrubia. Ak si nebudete pravidelne kontrolovať a čistiť rozvody vodovodných potrubí nikdy si nemôžete byť istý kvalitou vody

Chcete si byť istý bezchybnosťou vody vo vašom vodovodnom potrubí? Čítajte túto stránku ďalej alebo nás kontaktujte!

Prejavy a príčiny znečistenia rozvodov pitnej vody

Ako sa potrubie zanesie? A ako zistiť, že je znečistené?

Máte pocit, že sa zmenila vôňa či farba Vašej pitnej vody, máte znížený tlak v potrubí, tečie voda z vodovodných kohútikov slabo? Tieto prejavy môžu znamenať, že vodovodné potrubie je extrémne znečistené.  Položte si sami otázku – kedy ste naposledy prečistili rozvody Vášho vodovodného potrubia?

Prejavy znečisteného vodovodného potrubia si môžeme rozdeliť na viditeľné a neviditeľné. Medzi tie viditeľné prejavy patrí znečistená či zapáchajúca voda, alebo viditeľné stopy na batériách. V prípade týchto viditeľných stôp ide napríklad o vodný kameň. V zanesenom vodovodnom potrubí sa môžu veľmi množiť nebezpečné baktérie.

Najčastejšie k vzniku a množeniu baktérií v rozvodoch pitnej vody dochádza:

• pri nízkom prietoku vody
• oprave vodovodného potrubia
• ak nedochádza aspoň jedenkrát do mesiaca k ohrievaniu vody aspoň na 70°C
• ak je potrubie pitnej vody dlhodobo nepoužívané, napríklad pri neobývanej alebo nevyužívanej nehnuteľnosti

Nánosy špiny na vodovodnom portubí

V čom je nebezpečná baktéria legionella?

Čisté potrubie chráni vaše zdravie

Baktérie rodu Legionella, majú mikroskopickú veľkosť, no dokážu spôsobiť vážne zdravotné problémy.

Táto baktéria sa najčastejšie vytvára v rozvodoch teplej vody bez cirkulácie. Najohrozenejšiu skupinu predstavujú malé deti a starí ľudia, ktorí môžu mať oslabenú imunitu. Baktéria Legionella môže v prípade svojho premnoženia spôsobiť napríklad i silný zápal pľúc.

Najlepšie sa bektériám Legionelly darí vo vlhkom prostredí. Do ľudského organizmu sa baktérie dokážu dostať vdýchnutím častíc, alebo pri kontakte s kontaminovanou vodou. Veľké riziko nákazy touto baktériou hrozí v sprchách, vírivkách a wellness centrách, rozvodoch vzduchotechniky vo väčších budovách akými sú – nákupné centrá, administratívne budovy, polyfunkčné budovy či ubytovacie zariadenia. Avšak táto batéria sa nevyhýba ani vodovodným rozvodom v rodinných domoch.

Riešime problém so znečiteným vodovodným potrubím

Čisté potrubie chráni vaše zdravie

Zdravotne nezávadné potrubie vyžaduje čistenie a dezinfekciu rozvodov pitnej vody. Myslite aj vy na svoje zdravie a pite čistú nezávadnú vodu. My vám v tom pomôžeme!

Pri čistení vodovodného potrubia využívame certifikované kvalitné stroje. Preplachovanie rozvodov pitnej vody vykonávame s použitím vysoko kvalitného dezinfekčného prostriedku švajčiarskej výroby. Ide o dezinfekciu vyrobenú pre zdravotnícke zariadenia.

Do potrubia aplikujeme účinný prípravok proti grampozitívnym a gramnegatívnym baktériám, vírusom, hnilobe, kvasinkám, plesniam, spóram, hubám, biofilmom, riasam ako aj širokému spektru prvokov. Použitá chémia odstráni 100% usadenín a baktérií. Dezinfekciu nie je potrebné oplachovať a neutralizovať. Prostriedok je bez zápachu a nie je nebezpečný pre životné prostredie. Do systému sa dezinfekcia aplikuje zmesou vody a vzduchu za pomoci tlaku. Celý proces prečistenia rozvodov pitnej vody teda pozostáva z dvoch krokov a to z tlakového prečistenia vodovodného potrubia a následného dezinfikovania celého vodovodného systému. Týmito dvoma krokmi dochádza k dôkladnému odstráneniu nečistôt, usadenín a baktérií. . Čistenie vykonávame dôsledne s dôrazom na šetrné zaobchádzanie k vášmu rozvodu potrubia a zabezpečíme dlhodobú čistotu pitnej vody pre zdravie vás aj vašich blízkych!

Stačí nás len kontaktovať a my prídeme k vám domov a vášmu vodovodnému potrubiu poskytneme špičkovú údržbu.

Povedali o nás

Peter Kolesík
Peter Kolesík
30. Január, 2024
Subjektívne môžem povedať: nadmieru kvalitná práca ako aj prístup. Riešenie vzniknutých problémov s podlahovým kúrením bez problémov. Technika takisto špičková, páni naozaj vedeli, čo robia. Komunikácia pred/počas realizácie takisto na úrovni a celková práca bola takisto profesionálna, žiadne komplikácie. Neľutujem a odporúčam. Certifikáty sú príjemný bonus a ukážka odbornosti, ktorá dnes u mnohých absentuje. Držím pánom palce a veľa úspešných opráv. Za mňa odporúčam
Dávid Šramko
Dávid Šramko
17. Január, 2024
Profesionálne a skutočne účinné čistenie radiátorov. Po využití služby, okamžité zlepšenie vyhrevnosti radiátorov (staré liatinové radiátory). Ochota v prípade akýchkoľvek otázok aj po vykonaní čistenia. Ak bude potreba, určite službu ešte využijeme.
Martin Valda
Martin Valda
28. November, 2023
Ďakujem veľmi pekne firme Hecle som maximálne spokojný prístup práca a samozrejme výsledok keďže sme kúpili dom kde nebolo čistenie podlahového kúrenia 16rokov tá zmena ako to kúri teraz je na nezaplatenie som rad ze som sa ozval práve tejto firme Ďakujem
Roman Bachraty
Roman Bachraty
19. November, 2023
Firmu som požiadal o spoluprácu na prečistenie vykurovacieho systému a bol som spokojný s rýchlym nástupom a výsledkom práce. Systém aj so zdrojom tepla bol opäť funkčný a čistý. Navyše mi majiteľ firmy nezištne pomohol ešte pri ďalšom systéme. Ďakujem
Veronika Klimentová
Veronika Klimentová
1. September, 2023
Mali sme problémy s kúrením, pán prišiel a ukazal nám kde je problém. Celé kúrenie bolo neskutočne znečistené. Všetko nám vysvetlil a dohodli sme si termín. Expresne sme dostali termin, prišli, spravili čo treba a všetko po sebe upratali. Kúrenie je ako nové. Za mňa spokojnosť
Gustav Turansky
Gustav Turansky
31. August, 2023
S cistenim kurenia sme boli spokojni.
Radoslav Turanský
Radoslav Turanský
29. August, 2023
S prácou spolocnosti Hecle som nesmierne spokojný. Príjemné vystupovanie, férové podmienky. Super servis prečistili celý rozvadzač podlahového kúrenia na komplet generálka. Samostatne pretlakovali a prečistili aj každú vetvu podlahového kúrenia. Naše kúrenie teraz znova funguje ako nové. Veľká spokojnosť odporúčam 👌👌👌
andrej labuda
andrej labuda
28. August, 2023
skvelá pracička cistenia podlahoveho rozvadzača

VEDELI STE, ŽE?

Zanedbané či dlhšie neudržiavané rozvody vody predstavujú dokonalé podmienky pre tvorbu vodných baktérií. Vytváranie jemnej vrstvy biofilmu predstavuje prirodzený jav, ku ktorému dochádza časom pri používanom vodovodnom potrubí. Tento nános biofilmu na vnútornej strane potrubia vytvára živnú pôdu a miesto množenia sa baktérií.