Čistenie kúrenia

aby vám doma nebola zima

 

Predĺžime životnosť
kúrenia

Zvýšime efektivitu
kúrenia

Znížime náklady
na teplo

Dlhodobý účinok
čistenia

Ušetrite za kúrenie až 30%

Prečo je čistenie kúrenia dôležité

Kúria vaše radiátory alebo podlahové kúrenie nedostatočne alebo nerovnomerne? Majú vaše radiátory rôznu teplotu a po odvzdušnení vydávajú zvláštne zvuky? Existuje niekoľko príčin, pričom jednou z nich môže byť práve znečistenie vykurovacieho systému. Problém sa môže prejavovať studenými radiátormi, nefunkčným podlahovým kúrením, zaseknutým obehovým čerpadlom, stratou či kolísaním tlaku v rozvodoch kúrenia, zvýšenými nákladmi na vykurovanie alebo zimou v objekte.

Znečistením kúrenia sa obmedzí jeho funkčnosť alebo nebude fungovať vôbec.

Pravidelné čistenie kúrenia cháni váš vykurovací systém a vy si užívajte príjemné teplo v celom objekte.

Ako čistenie kúrenia prebieha

Po kontaktovaní našej firmy nám zašlete fotografie vášho kúrenia (typ kotla, rozvody teplej vody, typ radiátorov, rozvod podlahového kúrenia). Na základe vami zaslaných fotografií vykonáme analýzu vášho vykurovacieho systému a pripravíme cenovú ponuku. Následne vás budeme kontaktovať a dohodneme si termín realizácie. V dohodnutý deň realizácie prídeme k vám a kúrenie vyčistíme. Čistenie kúrenia trvá 2 až 8 hodín, pričom konkrétny čas bude závisieť od rozsahu znečistenia, typu kúrenia, veľkosti objektu a ďalších faktorov. Viac sa dozviete v časti Otázky a odpovede.

Čistenie kúrenia je bezpečné a chráni váš vykurovací systém.

čistenie kúrenia

Prečo sa rozhodnúť na čistenie kúrenia pre hecle?

Profesionalita a skúsenosti základ vašej spokojnosti

Výber správneho partnera pre čistenie kúrenia je kľúčový pre dlhodobú údržbu a efektivitu vašich systémov. Naša firma, HECLE, ponúka unikátne riešenia a prístupy, ktoré nás odlišujú od konkurencie a poskytujú vám viac dôvodov, prečo sa rozhodnúť práve pre nás:

Profesionálna a certifikovaná čistiacia technika: Investujeme do najmodernejšej technológie a certifikovaných čistiacich zariadení, aby sme zabezpečili, že čistenie bude prevedené rýchlo, efektívne a s minimálnym dopadom na vaše každodenné činnosti.

Kvalitná chémia: Na rozdiel od niektorých iných spoločností na čistenie kúrenia používame len tie najkvalitnejšie čistiace prostriedky, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a zároveň maximálne účinné proti všetkým typom nečistôt.

Dôraz na kvalitu práce: Našim cieľom je nielen vyčistiť vaše potrubia, ale urobiť to tak, aby zostali čisté po dlhé roky a bez akýchkoľvek poškodení

Bezstopová služba: Po dokončení práce nezanecháme za sebou žiadne stopy. Všetko, čo po nás zostane, je dokonale vyčistené potrubie.

Presnosť a profesionálny prístup: Vážime si váš čas a vždy dodržiavame dohodnuté termíny. Naše tímy sú známe svojím príjemným vystupovaním a odborným prístupom, čo zabezpečuje hladký priebeh celej služby.

Povedali o nás

Peter Kolesík
Peter Kolesík
30. Január, 2024
Subjektívne môžem povedať: nadmieru kvalitná práca ako aj prístup. Riešenie vzniknutých problémov s podlahovým kúrením bez problémov. Technika takisto špičková, páni naozaj vedeli, čo robia. Komunikácia pred/počas realizácie takisto na úrovni a celková práca bola takisto profesionálna, žiadne komplikácie. Neľutujem a odporúčam. Certifikáty sú príjemný bonus a ukážka odbornosti, ktorá dnes u mnohých absentuje. Držím pánom palce a veľa úspešných opráv. Za mňa odporúčam
Dávid Šramko
Dávid Šramko
17. Január, 2024
Profesionálne a skutočne účinné čistenie radiátorov. Po využití služby, okamžité zlepšenie vyhrevnosti radiátorov (staré liatinové radiátory). Ochota v prípade akýchkoľvek otázok aj po vykonaní čistenia. Ak bude potreba, určite službu ešte využijeme.
Martin Valda
Martin Valda
28. November, 2023
Ďakujem veľmi pekne firme Hecle som maximálne spokojný prístup práca a samozrejme výsledok keďže sme kúpili dom kde nebolo čistenie podlahového kúrenia 16rokov tá zmena ako to kúri teraz je na nezaplatenie som rad ze som sa ozval práve tejto firme Ďakujem
Roman Bachraty
Roman Bachraty
19. November, 2023
Firmu som požiadal o spoluprácu na prečistenie vykurovacieho systému a bol som spokojný s rýchlym nástupom a výsledkom práce. Systém aj so zdrojom tepla bol opäť funkčný a čistý. Navyše mi majiteľ firmy nezištne pomohol ešte pri ďalšom systéme. Ďakujem
Veronika Klimentová
Veronika Klimentová
1. September, 2023
Mali sme problémy s kúrením, pán prišiel a ukazal nám kde je problém. Celé kúrenie bolo neskutočne znečistené. Všetko nám vysvetlil a dohodli sme si termín. Expresne sme dostali termin, prišli, spravili čo treba a všetko po sebe upratali. Kúrenie je ako nové. Za mňa spokojnosť
Gustav Turansky
Gustav Turansky
31. August, 2023
S cistenim kurenia sme boli spokojni.
Radoslav Turanský
Radoslav Turanský
29. August, 2023
S prácou spolocnosti Hecle som nesmierne spokojný. Príjemné vystupovanie, férové podmienky. Super servis prečistili celý rozvadzač podlahového kúrenia na komplet generálka. Samostatne pretlakovali a prečistili aj každú vetvu podlahového kúrenia. Naše kúrenie teraz znova funguje ako nové. Veľká spokojnosť odporúčam 👌👌👌
andrej labuda
andrej labuda
28. August, 2023
skvelá pracička cistenia podlahoveho rozvadzača

Objednajte si zdarma obhliadku a my vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku.

Zavolajte nám
+421 903 600 224
alebo napíšte na info@hecle.sk

VEDELI STE, ŽE?

Pravidelné čistenie kúrenia pomáha zvyšovať jeho efektivitu a chráni ho pred upchatím či koróziou. Okrem toho, chráni aj váš kotol a tým šetrí náklady na jeho servis.

Časté otázky

Po rokoch sa rozvody vody a kúrenia môžu zaniesť usadeninami hrdze, vodným kameňom alebo byť znečistené nedostatočnou čistotou vody, ktorá v nich koluje. Na čistotu má vplyv aj samotné potrubie, ako aj jeho typ či vek. V dôsledku toho môže dôjsť k zanášaniu potrubia na určitých miestach, čím dochádza k znižovaniu tlaku a prietoku v celom vykurovacom systéme. Prípadne sa potrubie môže na niektorých miestach úplne upchať a tým spôsobiť, že v niektorých častiach objektu kúrenie nebude fungovať vôbec. Nedostatočná čistota v systéme má vplyv aj na životnosť jeho komponentov, čo môže okrem zimy v objekte a zvýšených nákladov na vykurovanie viesť aj k nákladným opravám. V najhoršom prípade k výmene vášho kotla.

Kúrenie je potrebné čistiť približne každé 2 roky. Na začiatku vykurovacej sezóny je dôležité skontrolovať tlak vody a celkovú funkčnosť systému. Preventívnym čistením predídete zlyhaniu kúrenia počas chladných mesiacov a zároveň ochránite svoje financie, ktoré by ste museli investovať do vážnejšej opravy.

Čistenie kúrenia netreba zanedbať najmä v starších objektoch, ktoré používajú zastaralé vedenie kúrenia z menej ušľachtilých ocelí (kovové a plechové radiátory).

Naša spoločnosť sa zaoberá čistením všetkých typov vodných kúrení, ako napríklad: prietokové kotle, plechové a liatinové radiátory, staršie ale aj modernejšie podlahové systémy. Máme zariadenie určené primárne na čistenie, preto je možné ho zapojiť do systému rodinného domu alebo priemyselnej budovy.

Ozvite sa nám či už máte byt, dom alebo výrobnú halu.

Priemerné čistenie zaberie od 2 do 8 hodín. Vzhľadom k tomu, že každý objekt je individuálny, individuálne pristupujeme aj k čisteniu. Preto sa môže stať, že v niektorých prípadoch čistenie potrvá dlhšie, nakoľko po vyčistení kúrenia vykonávame aj tlakové skúšky na kontrolu priepustnosti tlaku v systéme.

Po príchode k vám a osobnej analýze vykurovania, v prvom kroku vykurovací systém prepláchneme špeciálnym zariadením REMS spĺňajúcim normy EÚ EN 806-4. Toto zariadenie vytlačí zo systému hrubé nečistoty tlakovými rázmi. Následne systém niekoľkokrát prepláchneme čistiacimi a dekontaminačnými prostriedkami, ktoré ho zbavia zvyškov kalov a iných usadenín. Ďalší krok predstavuje napustenie systému demineralizovanou vodou, ktorá ho zbaví vodného kameňa. Okrem toho systém napustíme aj konzervačnými látkami, ktoré zabránia usadzovaniu nečistôt až na 2 roky.

Čistenie kúrenia je v každom prípade individuálne. V priemere sa cena čistenia kúrenia pohybuje od 350 Eur za menší rodinný dom.

Štandardne naše služby vykonávame v rámci západného Slovenska

– Bratislava, Pezinok, Modra, Senec, Malacky, Holíč, Skalica, Šamorín
– Trnava, Sereď, Hlohovec, Piešťany
– Nitra, Galanta, Dunajská Streda, Veľký Meder

-Priľahlé časti západného Slovenska Rakúsko,Česko a Maďarsko

Samozrejme, na základe individuálnej dohody vieme prísť kamkoľvek v rámci celého Slovenska.

Na základe individuálnej dohody vám vieme prísť kúrenie vyčistiť aj cez víkend alebo sviatok v rámci havarijnej služby.